Balustrady i ogrodzenia Lublin produkcja i montaż
 
     
   
 

Balustrada, poręcze i ogrodzenia

Balustrada, poręcze i ogrodzenia

Balustrada, poręcze i ogrodzenia

 
     
 
   
   » O balustradach  » Montaż balustrady

Często wykonawcy zastanawiają się nad tym kiedy montować balustrady. Czy na etapie budowy przed wykonaniem elewacji czy też po jej wykonaniu. Zdania są podzielone. Argumentem, który przemawia za montażem balustrad po wykonaniu elewacji oraz po wyłożeniu balkonu lub tarasu płytkami, jest to, że balustrada nie zostanie pobrudzona lub wręcz uszkodzona w czasie prac budowlanych. zatem w większości przypadków zamontowanie balustrad pozostawia się na koniec prac przy elewacji.

Sposoby zamontowania balustrady ( przedstawione na rysunkach obok ) mają niewątpliwie swoje zalety techniczne ale również i wady lub komplikacje związane z solidnością zamontowania oraz ochrona termoizolacyjną .

Pierwszy sposób, najczęściej stosowany, tradycyjny montaż barierek polega na punktowym mocowaniu słupków od góry płyty balkonowej. Ze względu na konieczność utworzenia głębokich otworów pod słupki konieczne jest zapewnienie ochrony termoizolacyjnej zarówno otworu wobec płyty jak i samych słupków balustrady. Ochroni to balkon przed zbytnim przemarzaniem i tworzeniem mostków cieplnych.

Drugim sposobem jest montaż barierek od spodu płyty balkonowej. Dzięki takiemu montażowi powierzchnia samego balkonu jest większa niż przy tradycyjnym montażu oraz zostaje nienaruszona izolacja przeciwwodna.

Trzeci przedstawiony sposób to montaż do specjalnej szyny osadzonej w czole płyty balkonowej lub tarasowej. Szybki montaż kotew do słupków balustrady, łatwe umiejscowienie słupków w dowolnych miejscach na szerokości balkonu to duża zaleta tej szybkiej i wygodnej metody.

Spotyka się również montaż na specjalny klej dwuskładnikowy, zapewniający odpowiednią sztywność i pewność mocowania.

balustrad.

 
     
   
 
Zakład Ślusarski Janusz Pęcak (Lublin) wykonuje: OGRODZENIA, BALUSTRADY, BRAMY | mapa strony | © 2005-2015
Utworzono w systemie darmowe strony www EntroCMS | balustrady barierki